دانلود تحقیق بررسی نانو لوله های کربنی و اثر میدانی نانو لوله ها

مطالب دیگر:
📜پاورپوینت درس چهارم علوم سفر به اعماق زمین ششم ابتدایی📜پاورپوینت درس هشتم علوم ششم ابتدایی📜پاورپوینت تحلیل محتوای کتاب ریاضی پنجم ابتدایی📜پاورپوینت مبحث حرکت های کره زمین جغرافی پایه پنجم📜پاورپوینت مبحث از ریشه تا برگ علوم پنجم دبستان📜پاورپوینت سیّاره ی زمین چه شکلی دارد؟جغرافی پایه پنجم دبستان📜پاورپوینت حرکت های کره زمین جغرافی پایه پنجم📜پاورپوینت اندام شنوایی در انسان📜پاورپوینت درس دوم هدیه های آسمان پایۀ پنجم دبستان تنها او📜مبانی نظری (فصل دوم) نظریه ها و تعاریف کمال گرایی📜پروپوزال رشته مديريت اجرايي گرایش استراتژی📜پروپوزال رشته مدیریت اجرایی گرایش استراتژی📜پروپوزال رشته مدیریت اجرایی گرایش بازاریابی و صادرات📜پروپوزال رشته مدیریت سیستمهای اطلاعاتی📜پروپوزال رشته مدیریت آموزش و بهسازی منابع انسانی📜پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل📜پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی گرایش تحول📜پروپوزال رشته مديريت صنعتی📜پروپوزال رشته مدیریت بازرگانی بازاریابی📜پروپوزال رشته مدیریت بازرگاني داخلي📜پاورپوینت درس چهارم هدیه های آسمان پایۀ پنجم دبستان از نوزاد بپرسید📜پاورپوینت درس 14 مطالعات اجتماعی پنجم دبستان زندگی در نواحی مختلف جهان📜پاورپوینت درس بازرگان و پسران فارسی پنجم دبستان📜پاورپوینت درس 6 علوم ششم ابتدایی ورزش و نیرو 1📜پاورپوینت مفهوم کسر ریاضی پایه پنجم ابتداییقسمتی از محصول:


چکیده:


پس از کشف نانولوله­های کربنی توسط ایجیما و همکارانش بررسی­های بسیار زیادی بر روی این ساختارها در سایر علوم انجام شده است. این ساختارها به دلیل خواص منحصر به فرد مکانیکی و الکتریکی که از خود نشان داده­اند جایگزین مناسبی برای سیلیکون و ترکیبات آن در قطعات الکترونیکی خواهند شد. در اینجا به بررسی خواص الکتریکی نانولوله­های کربنی زیگزاگ که به عنوان یک کانال بین چشمه و دررو قرار داده شده پرداختیم و نحوه­ی توزیع جریان در ترانزیستور­های اثر میدانی را در شرایط دمایی و میدان­های مختلف بررسی کرده ایم. از آنجایی که سرعت خاموش و روشن شدن ترانزیستور برای ما در قطعات الکترونیکی و پردازنده­های کامپوتری از اهمیت ویژه­ای برخوردار است، انتخاب نانولوله­ای که تحرک پذیری بالایی داشته باشد بسیار مهم است. نتایج بررسی­ها نشان می­دهد تحرک پذیری الکترون در نانولوله­­های کربنی متفاوت به ازای میدان­های مختلفی که در طول نانولوله­ها اعمال شود، مقدار بیشینه­ای را خواهد گرفت. بنا بر این در طراحی ترانزیستورها با توجه به مشخصه­های هندسی ترانزیستور و اختلاف پتانسیلی که بین چشمه و دررو آن اعمال می­شود باید نانولوله­ای را انتخاب کرد که تحرک پذیری مناسبی داشته باشد.


واژه های کلیدی:


نانولوله­ ی کربنی,ترانزیستور اثر میدانی,مدل ثابت نیرو,تحرک­ پذیری الکترون


مقدمه:


با گذر زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی نیاز بشر به کسب اطلاعات و سرعت پردازش و ذخیره سازی آنها به صورت فزاینده­ای بالا رفته است. گوردن مور معاون ارشد شرکت اینتل در سال 1965 نظریه­ای ارائه داد مبنی بر اینکه در هر 18 ماه تعداد ترانزیستورهایی که در هر تراشه به کار می­رود دو برابر شده و اندازه آن نیز نصف می­شود. این کوچک شدگی نگرانی­هایی را به وجود آورده است. بر اساس این نظریه در سال 2010 باید ترانزیستورهایی وجود داشته باشد که ضخامت اکسید درگاه که یکی از اجزای اصلی ترانزیستور است به کمتر از یک نانومتر برسد. بنا بر این باید بررسی کرد، اکسید سیلیسیم به عنوان اکسید درگاه در ضخامت تنها کمتر از یک نانومتر انتظارات ما را در صنایع الکترونیک برآورده می­کند یا نه. در راستای همین تحقیقات گروه دیگری از دانشمندان به بررسی نیترید سیلیکون به عنوان نامزد جدیدی برای اکسید درگاه پرداختند و نشان دادند که این ماده می تواند جایگزین مناسبی برای اکسید سیلیکون باشد. جهت تولید ترانزیستورهای نسل امروز احتیاج به دانشی داریم که بتوانیم در...جزئیات محصول:


فرمت فایل: ورد word


قابل ویرایش:بله


تعداد صفحات:93توجـــــــــــــــــــه توجـــــــــــــــــه :
« این فایل با کیفیت بسیار مطلوب و مناسب، آماده خرید اینترنتی می‌باشد. »